Category: 
Sort by: 

Weaver, Andre Principal
Boyle, Tiffany Assistant Principal
Cullen, Donita Assistant Principal
Fredenburg, Sarah Assistant Principal
Lindsey, Albert Assistant Principal/Athletic Director

Adams, Andrew Science
Aleman, Cynthia Foreign Language
Alford, Ann Marie Literature Teacher
Anderson, Sylvia Math
Armstrong, Patrick Social Studies
Austin, Shawn Resource
Bailey, Tawyna Work Based Learning Coordinator
Balcomb, Rebecca Resource Programs
Baptiste, Carleen Resource Programs
Barnes, Corinne Foreign Language/IB
Baya, Hortense Foreign Language
Bennett, Robert Science
Beris, Kyra Science
Berry, Elizabeth Spanish
Bethea, Hollis Business
Biddle, Aubrey Physical Education
Bignon, Ava Bookkeeper
Boswell, Courtney CTAE
Brantley, Shona Social Studies
Brown, Barbara Math
Brutcher, Derek Social Studies
Burke-Collins, Tameka Counseling
Burnett, Victoria English
Burross, Amanda CTAE
Caldwell, Alan 8th Social Studies/Math
Copeland, Jonathan English
Cornett, Cheryle Resource Programs/English
Cross, Terri E2020 Credit Recovery Teacher
Cunningham, John Social Studies
Daniels, Paul Math Teacher
Davidson, Brian Math/Co-Department Head
Dodd, Martha Social Worker
Dubrulle, Whitney Foreign Language/IB French
Durley, Jasmine Math
Ellis, Debbie IB
Farmer, Frances Cafeteria Manager
Farmer, John Physical Education
Flynn, Tanya Science flynnbio.weebly.com
Forsh, Chet Physical Education
Fossum, Grant IB Mathematics/ AP Stats
Franco, Itzary Foreign Language
Frazier, Jill Resource Programs
Fritch, Echo Math
Fuqua, Ben Math
Gapuzan, Victoria Math
Garza, Antonio Social Studies
George, Janine Teacher of Students who are Deaf or Hard of Hearing
Goodson, Torre Band Director
Goodson, Yvonne Healthcare Science Teacher
Gotuzzo, Giannina Spanish Instructor
Grizzard, Tracy Vocational
Hall, Casey Social Studies
Hall, Julie Science
Hart, Meg English
Helms, Suzanne Media Specialist
Hence, Brenda Business
Henson, Mark Foreign Language
Henson, Tia Fine Arts
Herlihy, Kristy Media Specialist
Hilko, Lyssa Physical Education
Hines, Lellia Mathematics Instructor
Ivey, Marvalane Science
Jackson, Bryan Co-teacher
Jackson, Rebecca English
Jameson, Broderick Physical Education
Johnson, Arnita Science
Johnson, Dianna Business Education
Jones, Michele Math Algebra 1/Pre-calculus
Jones, Shannon English
Kasprowicz, Karen Resource Programs
Kuhlken, Karl Fine Arts
Kypta, Christopher English
Lane, DeAnna Math
Lark, Andrew JROTC
Lawrence, Celina Math
Lee, Rebecca CTAE/Healthcare
Letts, Edmonde English
Lindsey, Tamika Math
Love, Kerry Math
Lynch, Heather Language Arts
Mack, Keith ROTC
Mason, Nikki English
McMeans-Lukiri, Sharon Social Studies
Meade, Shawn Resource Programs
Meade, Tashira Resource Programs
Norris, Sharryl English
Okonkwo, Melinda Resource Programs
Oliver, Latricia English/Language Arts
Outley, Leketha English
Perry, Yvonne Science
Philips, Heather Science
Pruitt, Michelle Cosmetology
Rainey, Myra Science
Reliford, Carlette Math
Remillard, Stephanie ELA/READ 180
Rice, Julia Foreign Language
Richards, James Interrelated Math
Ritchey, Janice CTAE, Teacher
Rutter, Mikella CTAE
Sagoes, Vanitrice English/Language Arts
Shannon, Latoya CTAE
Sleszynski, David social studies/teacher
Smith , Travis Physical Education
Soli, Faamoemoe CTAE
Spoor, Lee Science
Springer, Erica Attendance Clerk
St. Brice, Gwendolyn Resource Programs
St. John, Andrew English
St. John, Shea IB English
Stanley, Miranda Social Studies
Stephens, Justin Fine Arts/Theatre Director
Summerlin, Kelly Resource Programs
Taylor-Fraser, Donna Speech Therapist
Tillman, James Resource Programs
Turner, Cheryl Social Studies
Wadlington, Charles Physical Education
Watts, Ainsley Resource Programs
Wellmaker, Teresa Science
West, Tony School Psychologist
White, Johnny Social Studies
Willis, Khalimah Resource Programs
Wilson, Katherine Social Studies

Ayers, Rebecca Office Staff
Bignon, Ava Bookkeeper
Brown, Jennie Media Clerk
Burke-Collins, Tameka Counseling
Campbell, Paula Office Staff
Delagrange, Jennifer Career Center
Dodd, Martha Social Worker
Ellis, Debbie IB
Ellison-Brown, Sabrina Counseling
Farmer, Frances Cafeteria Manager
Fluharty, Deborah Attendance
Greene, Beverly Office Staff
Johnson, LaRosa Counseling
Mccullum, Katherine Resource Programs
Okonkwo, Melinda Resource Programs
Springer, Erica Attendance Clerk
Spruill, Suzanne Records Clerk
Verdell, Connie Office Staff
Warren, Catherine Resource Programs
West, Tony School Psychologist

Rountree, Matthew Tennis Coach
Williams, Brandon ROTC - Assistant